Taastuvatest allikatest elekter

98 protsenti ettevõtte globaalsetes tegevustes kasutatavast elektrist pärineb taastuvatest allikatest

Aastal 2022 tarbis Electrolux Grupp globaalselt 98 protsendi ulatuses taastuvatest allikatest toodetud elektrit. Kuigi väike osa elektrist pärines endiselt taastumatutest allikatest, töötab Electrolux Grupp selle nimel, et aastaks 2025 saavutada ettevõttes 100-protsendiline üleminek taastuvelektrile.

60 protsenti Electrolux Grupi kogu energiakasutusest on täna elekter, mis tähendab, et elekter on ettevõtte jaoks võtmetähtsusega fossiilenergiast loobumise plaanides (aastaks 2030 kõigis tegevustes ning aastaks 2050 kogu väärtusahela ulatuses). Järgnevatel aastatel plaanib Electrolux Grupp oma elektritarbimise osakaalu järjest kasvatada.

Oma tegevuse toetamiseks on Electrolux Grupp tänaseks käivitanud päikesepargid Itaalias, Tais, Austraalias, Mehhikos, Hiinas, Lõuna-Aafrikas ja Rootsis. 2022. aastal vähendas ettevõte nende parkidega oma kasvuhoonegaaside heitkoguseid ligikaudu 5000 tonni CO2e võrra, tootes 10 gigavatt-tundi elektrienergiat.

„Samuti hangime taastuvelektrit erinevatelt kolmandatelt osapooltelt, kes pakuvad elektrit vastavate taastuvenergia sertifikaatidega, ning vähendame oma tegevuse jalajälge ja suurendame nõudlust taastuvenergia järele kogu maailmas," ütles ettevõtte globaalse energiatarbimise valdkonna direktor Tomas Dahlman.

Lisaks teeb ettevõte eelanalüüse võimalike uute taastuvenergia ostulepingute sõlmimiseks, seda nii Electroluxi Grupi enda energiaparkide kui ka väliste partnerite osas, kus kolmanda osapoole arendajad paigaldavad, omavad ja haldavad tuule- või suuremahulisi päikeseparke. Eesmärk on sõlmida esimene uus taastuvenergia ostuleping 2023. aastal.

Täielikult taastuva elektri ja energiatarbimise suunas

Täna on ettevõtte poolt tarbitavast koguenergiast maagaasi osatähtsus 40 protsenti. Mõned energiamahukad protsessid, nagu ahjude emailimine ja värvimine, nõuavad praegu maagaasi kasutamist, kuna see on rahaliselt ja tehniliselt otstarbekas; samuti on taastuvelektri kättesaadavus mõnedel turgudel piiratud.

„Ajutine lahendus on maagaasi asendamine biogaasiga, mida oleme hiljuti katsetanud mõnedes kohtades nagu näiteks São Carlos Brasiilias ning hetkel uurime selle kasutamise võimalusi Itaalias," rääkis Dahlman. „Kuid ainus pikaajaline süsinikuvaba lahendus on minna üle 100 protsenti taastuvenergiale."

2022. aastal sai Itaalias Cerreto d’Esis asuv tehas esimeseks Electroluxi Grupi tehaseks, mis asendas oma tootmises täielikult fossiilkütused taastuvelektriga. See tähendab, et Cerreto d’Esi tehas on alates 2022. aasta oktoobrist töötanud süsihappegaasi nullemisiooniga.