Roosteplekid söögiriistadel

Viimati värskendatud 11.11.2022 13:42

"Roostevaba teras", mis ei ole roostevaba

Roostevaba teras on rooste suhtes väga vastupidav. Metall moodustab pinnal kaitsva kihi, mida nimetatakse "oksiidikihiks". Kui see pind saab kahjustatud, nt kui noal tekivad kriimustused, tekitab õhus leiduv hapnik kohe uue kaitsva kihi. Siiski suudavad mõned ained seda kaitsekihti kahjustada ja sellest läbi tungida, ilma et see taastuks. Sellised ained on näiteks tugevad või happelised toiduained nagu sool, sidrun, äädikas, ketšup ja majonees. Ka happeid või kloori sisaldavad nõudepesuvahendid võivad kaitsekihti kahjustada.

  • Ärge jätke söögiriistu koos toidujääkidega nõudepesumasinasse seisma. Loputage söögiriistu enne nõudepesumasinasse panekut või kasutage loputustsüklit, kui te ei kavatse nõudepesumasinat kohe tööle panna. Roostevaba terase roosteplekke saab eemaldada vastava puhastusvahendiga.

Lauanõud või söögiriistad, millel on mitte-roostevabast terasest osad

Näiteks kui juustu- või munaviilutaja traadid on roostes ja need puutuvad kokku roostevabast terasest söögiriistadega, mis omakorda on pikema aja vältel kokku puutunud puuviljahappe, äädikhappe, piimhappe või soolaga, võib rooste neile edasi kanduda.

  • Ärge pange selliseid esemeid nõudepesumasinasse.

Korvide plastist kate on kahjustunud

Nõudepesumasina korve kattev plast on väga tugev. See on vastupidav nõudepesuvahendis sisalduvatele kemikaalidele ja ka löökidele. Siiski võib see saada mehhaanilisi vigastusi sisselõigete või hõõrdumise tõttu, kui korvi pannakse pikki teravaid esemeid. Kui plastkattesse tekivad augud, võib selle all olevast metallraamistikust roostet imbuma hakata.

  • Probleemi lahendamiseks tuleb korvid välja vahetada.

Erinevast metallist valmistatud veetorud

  • Nõudepesumasinat veega varustavad torud võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest – tsingitud terasest, vasest või messingust. Erinevad metallid võivad üksteisega reageerida, põhjustades torudes korrosiooni. Korrosioon omakorda tekitab roostet, mida satub veega ka nõudepesumasinasse.
  • Paluge torumehel kontrollida nõudepesumasinat veega varustavat torustikku.

Edasikanduv rooste

Kui nõudepesumasinas on roostet, hõljub see seadmes kogu tsükli vältel. Siit ka nimetus "hõljuv rooste". Hõljuv rooste võib sattuda nõudepesumasinas igale poole. See võib tekitada roostele sarnanevaid pruune täppe ka lauanõudele. Tegemist ongi hõljuva roostega, mis on maandunud näiteks taldrikul.

  • Nõudepesumasinasse sattunud hõljuv rooste tuleks sealt eemaldada kas sidrunhappe või spetsiaalse vahendiga.
  1. Pange sidrunhape või spetsiaalne puhastusvahend pesuainejaoturisse ja käivitage intensiivpesutsükkel.
  2. Kui tsükkel on lõppenud, jätke nõudepesumasina uks lahti, kuni kogu seadme sisemus on täiesti kuiv.
  • Söögiriistadele või lauanõudele sattunud hõljuva rooste plekid saab eemaldada spetsiaalse metallnõude puhastusvahendiga.
Leidke lähim hooldus
Leidke lähim hooldus

Teie kodumasinal esineb tõrkeid? Pole probleemi. Võtke ühendust ja leiame teile lähedaimal asuva volitatud hooldusfirma kontaktandmed, et saaksite kokku leppida remondi asjus.